Runy a popis 2

17. října 2007 v 16:23 | EI |  Runy
GEBO
Základní význam: znamená "dar" a jako takový je vždy vzácný. Může to být i symbolický dar. Tato runa ukazuje nejen na dar hmotný, ale i partnerství, lásku, manželství. Kromě daru může tedy symbolizovat i pouto, závazek či výměnu. Symbolizuje i polibek a lásku. Změny a vývoj ve vztazích a smlouvách.
Ukazuje na podporu, nastoupení vlastní cesty, sdílení, spojenectví, svazek, rovnováhu, harmonii. Konstruktivní spolupráci a úspěch. Štědrost, nezištnost, důstojnost, čest. Schopnost přijímat i dávat. Jednota mezi dárcem a obdarovaným. Propojení mezi zdánlivě nesourodými prvky. Služba ostatním. Polibek či jiné projevy náklonnosti, partnerství, láska. Sexuální sjednocení. Dar a naděje. Talent jako dar bohů. Ochrana před jedem a toxiny.
KENAZ neboli "kaun, kano"
Základní význam: znamená " pochodeň, vědět, rozumět, vidět". Znamená světlo, zahání stíny a pomáhá nám osvětlit situaci. Pochopení by ale mělo vést k nějakému činu a dalšímu rozvoji, nepropadat pasivitě. Runa znčí osvícení, inspiraci, kreativnost. Pomáhá při studiu. Tato runa je spojena s esoterickým rozvojem. Symbolizuje i teplo domácího krbu a souvisí se zdravím.
Je to runa podzimní rovnodennosti. Zobrazení aktivního principu. Nová láska, vztahy a partnerství na obzoru. Teplo domova a rodinného krbu, porozumění. Výměna, pohyb, informace a data. Řešení otázek týkajících se sexuálního života. Vášeň a rozkoš. Spojení energie sexuality a kreativity. Vynikající zdraví. Záštita před vším ohrožujícím a nebezpečným. Vnitřní zápal, tvořivost, nadšení a nová energie. Světlo ukazující cestu. Vědění a duchovní osvícení. Pronikání do tajemství transformace. Zrod nových idejí a myšlenek. Mystické spojení dvou entit a vznik třetí.
RAIDO neboli "rod"
Základní význam: původně znamenala "jízdu, cestu". Ochraňuje pocestné a znamená cestu, hledání, cíl, změny a vývoj. Člověk by měl být nebojácný a držet se své cesty. Může znamenat i životní cestu a její nástrahy. Někdy souvisí s cestováním
Symbolizuje oddech, rekreaci, příjemné rozptýlení na cestách, prázdninové zážitky. Odhodlání a statečnost. Nutnost včasného a důkladného plánování a příprav. Pohyb, směřování vpřed, cesta a cestování obecně. Transformace energií, přeměna ducha či hmoty, nebo přenos informace. Poselství či zpráva, dobře míněná rada. Runa má ochrannou funkci, zaštiťuje všechny a všechno co je na cestách. Návštěva. Sexuální styk jako forma komunikace. Kontinuita a současná změna, většinou vítaná. Odměněná námaha a úsilí. Vědomé ovlivňování osudu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fuensanta Fuensanta | Web | 4. srpna 2013 v 20:26 | Reagovat

toto si idem robit taky kurz v mexiku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama