Assault Frigate Mark II

1. ledna 2008 v 23:00 | EI |  Star Wars- Aliance Lodě
pic
Říká se, že vesmírné bitvy vyhrávají stíhačky a u Aliance to platí dvojnásob. Nicméně, ať si kdo chce co chce říká, flotila si může říkat flotila, až když jí tvoří pořádné křižníky, fregaty, korvety a velitelské lodě. Bohužel právě těch měli Povstalci jako šafránu. Ač majíc několik úctyhodných lodí, stále vrchní velení toužilo po lodích, které si poradí alespoň se středně těžkými imperiálními křižníky a jejichž výroba nezruinuje již tak chatrný alianční rozpočet. Proto přední inženýři přišli se smělým nápadem - použít základní kostru stařičkých Dreadnaughtů pro stavbu zcela nové lodi. Nápad se vskutku podařilo zrealizovat a brzy se začala v povstaleckých řadách objevovat krásná obrovská Útočná fregata. Nicméně hrstce inženýrů z Rendili přišel celý nápad stále ještě nedotažený do úplného konce. Tak tito pánové dali hlavy dohromady a světlo světa spatřila nová loď, jíž se neformálně začalo přezdívat Útočná fregata typu II.
A že výsledek stál za to. Již první verze Fregaty byla zbavena většiny pancíře, aby se snížila její celková hmotnost, což poskytlo korábu nevídané manévrovací vlastnosti a úctyhodnou rychlost. Tedy vlastnosti, jež jsou pro alianční taktiku "Hit and Run" zcela zásadní. Zároveň také klesla spotřeba paliva, což bylo jen další ulevení pro nepříliš objemné povstalecké prasátko. Velké množství nepotřebných sekcí bylo odstraněno. Dalším cílem inženýrů byla snaha o co největší automatizaci lodních systémů, což zredukovalo minimální požadavky na posádku z neúnosných 16 000 členů na pouhou třetinu. Velké množství sekcí se také vysunulo na povrch, a tak celou loď pokrývá členitá superstruktura. Oproti původní Fregatě má Typ II místo velké vertikální zadní "ploutve" dvě menší horizontální. Jelikož má loď již v názvu obsaženo slovo "útočná," dá se tedy předpokládat, že se celý její povrch bude ježit zbraněmi. A skutečně. K dotírání na imperiální lodě může fregata využít všech svých 15 turbolaserových baterií, které může doplnit dalších patnáct laserových baterií. Naopak dotěrným stíhačkám se může bránit svými 20 čtyřhlavňovými laserovými kanóny.
Jak již bylo řečeno, je Útočná fregata typu II určena především pro krátký smrtící útok a následný rychlý ústup zpět do bezpečí hyperprostoru. Proti gigantickým výbojům turbolaserů imperiálních destruktorů se tato loď nemá nejmenší šanci udržet déle než několik minut. Fakt, že nepříliš dobré pancéřování původního Dreadnaughtu bylo ještě značnou měrou osekáno, celou věc jen zhoršuje. Proto byl Typ II vybaven Mon Calamarijskými deflektorními štíty, které navíc umožňují rapidně zvýšit svůj výkon, aniž by se přetížily, což po omezenou dobu činí fregatu téměř nedotknutelnou. Tato doba však většinou stačí na to, aby loď splnila své poslání a bez většího poškození se stáhla do bezpečí. O to horší však bývá zjištění, že si důvtipný imperiální admirál přivezl s sebou na bojiště interdikční křižník…
Ač byly Fregaty typu II v mnoha ohledech lepší než jejich proslulejší sestřičky, nikdy nebyly tolik rozšířeny. Hlavním důvodem jejich nepříliš slavného osudu byl fakt, že Rendili Stardrive nakonec odhalila povstalce v řadách svých inženýrů, což znamenalo faktický zánik celého projektu Typ II. Nicméně množství těchto lodí mnohokrát podrželo povstaleckou flotilu hlavně v ranných fázích galaktické občanské války až postupem času téměř zanikly a byly plně nahrazeny typem I. Útěchou pro obdivovatele těchto úžasných lodí může být fakt že několik strojů přežilo celou občanskou válku a zařadilo se tak do flotily Nové republiky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama