Jedi Starfighter

4. ledna 2008 v 12:37 | EI |  Star Wars- Republika lodě
pic
Krátce před klonovými válkami, se řád Jedi rozhodl pro rozšíření své bohaté flotily plavidel o malou stíhačku středního doletu, která bude sloužit rytířům Jedi jako osobní transport a zároveň jako průzkumná loď. Volba padla na firmu Kuat System Enginering, jež záhy dodala stíhačku Delta-7 Aethersprite. Brzy se tyto stíhačky vydávaly na nejrůznější mise, do všech koutů galaxie.
Delta-7 je lehká stíhačka, která se může pyšnit inteligentním štítovým systémem, který automaticky posiluje tu část trupu, která je zrovna pod palbou. K opětování útoku může použít dvě dvojitá laserová děla s vynikající rychlostí dobíjení a špičkový zaměřovací systém. Pro astronavigaci a dodatečnou podporu lze do kostry lodě napevno namontovat astromecha řady R4, nebo R2. Spolu s velmi úzkým profilem a reflexy rytíře Jedi v kabině se jedná o opravdu smrtonosný stroj.
Hlavní nevýhodou bylo nezačlenění hyperdrivu do malého trupu stíhačky. Nicméně firma KSY s tímto problémem počítala a nechala si na zakázku od firmy TransGalMeg Industries vyrobit hyperpohonový modul Syliure-31, který již umožňoval rychlé cestování hyperprostorem. Pochopitelně mimo hyperprostor, je s tímto prstencem stíhačka velmi neobratná, a tak se odpojí okamžitě po příletu na dané místo. Jakmile se stíhačka odpojí zařízení se ukotví a zůstává na stejném místě, dokud se Aethersprite nevrátí. Delta-7 byla mezi Jedii přijata velmi kladně. Například Obi-Wan Kenobi ji začal okamžitě používat. Jediný, komu stíhačka nepadla do oka, byl mistr Saesee Tiin, stíhací eso v řadách rytířů Jedi. Tiin stíhačce přidal vlastní hyperdrive, který sice nebyl příliš rychlý, avšak již nebylo potřeba nepohodlného prstence. Co se týče pohodlí, tak mistr Tiin vyměnil původní sedadlo za pohodlné relaxační křeslo. Nicméně asi největší inovací je tzv. bojový mód, který se aktivuje pouze pokud je to krajně nezbytné. Stíhačka odklopí přední panely trupu a odhalí 4 čtyřhlavňové laserové kanóny.
Rytíři Jedi používali Deltu-7 i při bitvě o Geonosis, kdy útočnou skupinu vedl právě Mistr Tiin. Zajímavostí je, že si Jediové volili barvu nátěru podle sebe, například Mistr Tiin měl oranžovou stíhačku a třeba Obi-Wanova Aethersprite se pyšnila tmavě červeným nátěrem, který se pro ni stal typický. Asi půl roku po bitvě o Geonosis se však stíhačka začala nahrazovat modernějším typem, až byla téměř docela vytlačena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama