Nákladní loď LH-3210 třídy Lucrehulk

4. ledna 2008 v 12:47 | EI |  Star wars- CIS lodě
pic
Díky svým obrovským a masivním bitevním lodím byla Obchodní federace schopná provést blokádu i průmyslově pokročilých světů. Lodě třídy Lucrehulk mají velmi silné štíty. Některé z nich byly modifikovány a slouží pro jednotné ovládání i velkých armád droidů. Vyřazení této lodě znamená i vyřazení všech invazních jednotek. Zajímavostí je to, že tyto lodě jsou vlastně přestavěná obchodní flotila. Normální nákladní lodě Obchodní federace, přepravující zboží mezi vzdálenými systémy Republiky, nejsou na oběžných drahách mnoha civilizovaných světů ničím vyjímečným. Lodě byly dovybaveny silnými štítovými generátory, čtyřhlavňovými lasery a vojenskými komunikačními systémy. Útroby těchto lodí mohou skrýt celou invazní armádu, která je pak schopna překvapeného nepřítele ochromit. Hlavní obrannou zbraní lodě tvoří turbolaserové baterie, jenž jsou rozmístěny všude na externích hangárech. Tyto lasery tak brání pouze "rovník" plavidla a ostatní části se musí spoléhat na štíty a externí stíhačky.
Vnější hangár - označovaný jako Zóna 1 - slouží k příjmu lodí a k odletům výsadkových plavidel. Prostřední hangár (Zóna 2) slouží pouze ke startům nákladních a výsadkových lodí, které bývají sestavovány ve vnitřním hangáru (Zóna 3).
Řídící loď se od běžných lodí liší mnoha anténami, senzory a komunikačními věžemi. Navíc musí být vybaveny dodatečným reaktorem, který zajišťuje energii pro vysílání. na jejich palubě je samozřejmě také řídící počítač.
Po zformování Konfederace nezávislých systémů se lodě třídy Lucrehulk zařadily do nově vzniklé Flotily, některé byly mírně dovybaveny a dostaly nový nátěr, niecméně jejich transportní a nevojenský původ se na nich podepsal a tak tyto obrovské lodě sloužily především k přepravě jednotek a o "špinavou práci" se postaraly koráby přímo stavěné pro vojenské účely. Koráby třídy Lucrehulk byly mezi stovkami dalších přítomny ve většině bitev klonových válek a spatřit jsme je mohli také v bitvě nad Corsucrantem.
Po skončení klonových válek se tyto lodě začaly pomalu, ale jistě vytrácet a v dobách Nové Republiky se staly už jen vzácností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama