Stíhací droid/Vulture Droid

4. ledna 2008 v 12:43 | EI |  Star wars- CIS lodě
pic
Rychlé, obratné a smrtící stíhačky Obchodní federace jsou ve skutečnosti jediným bitevním počítačovým systémem schopným operovat ve vesmíru, v atmosféře a po přistání také na povrchu planet. Tyto stroje byly navrženy Xi Charriany pracujícími v obří katedrálovité továrně na Charrosu IV. Xi Charriané založili Haor Chall, náboženský řád zaměřující se na precizní výrobu. Tento řád vyrobil tyto stíhačky pro Obchodní federaci.
Stroje používají neobvyklou a drahou technologii spalování pevného paliva. Na druhou stranu jim tato technologie umožňuje dosáhnout neobvyklé rychlosti. Toto palivo však hoří velmi rychle a tak umožňuje droidům zůstávat v bitvě pouze velmi krátkou dobu. Mimo boj jsou tito droidi zavěšeni ve vnějších hangárech lodí, kde jsou břipojeni na energetické vedení. Čas od času testují své funkce pohybem křídel nebo hlavy.
Stíhací droidi jsou totiž přeměnění Transformer droidi. Je ale otázkou co tímto řešením Federace získala. Transformer droidi jsou často k vidění na palubě mateřské lodě Federace. Stíhací droidi mají tři módy - ve složeném stavu jako Transformer droidi (pochodující mód), v rozloženém stavu s křídly u sebe (přepravný mód) a v rozloženém stavu s křídly od sebe (útočný mód). Stíhačky jsou opět řízeny centrálně z mateřské lodi a jsou v bojích nepochybně vysoce výkonné - přesnost a rychlost střelby je opravdu vysoká. Je velice nepravděpodobné, že by tyto stroje disponovaly hyperdrivem a jsou tak podobní počátečním strojům Impéria. Jejich cena je však mnohonásobně vyšší, ale zato si získaly jméno jako smrtící stroje, které budí strach mezi nepřáteli
O deset standartních let později, když se zakládala na Geonosis Konfederace nezávislých systémů, nabídla Obchodní federace, coby jeden ze zakládajících členů, své obrovské armády droidů, což pochopitelně zahrnovalo i Stíhací droidy. Tito se pak po boku dalších strojů stali páteří konfederační flotily. Byli přejmenováni na Vulture Droidy (neboli Supí droidy) a bylo na nich provedeno několik úprav. Například všichni droidi dostali nový konfederační nátěr. Zároveň jim byly přimontovány odpalovací zařízení pro rakety nesoucí Buzz Droidy. Byli to právě Vulture droidi, kteří bránili vlajkovou loď generála Grievouse v bitvě nad Coruscantem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama