Tri-Fighter (Tri-stíhač)

4. ledna 2008 v 12:44 | EI |  Star wars- CIS lodě
pic
Zuří klonové války. Den za dnem se v nekonečném vesmíru střetávají stroje Konfederace a Republiky. Republika má díky klonovaným vojákům, v kokpitech svých letounů, značnou výhodu nad, umělou inteligencí řízenými, stíhačkami Separatistů, které se spíše než na bojovou strategii musí spoléhat na svůj počet. Ale s postupujícími klonovými válkami se piloti na straně Republiky stávali zkušenějšími a standardní stíhačky Konfederace, ač v přesile, už pro ně nepředstavovaly tak velkou hrozbu, jako dřív. Tento fakt generálové Konfederace nemohli nechat bez povšimnutí, a tak kontaktovali společnost Colla desings, která se již dříve osvědčila výrobou smrtících droidek, a ta, za pomoci společnosti Phlac-Arphocc Automata industries, vytvořila nový typ stíhačky, která disponovala daleko větší, a tak potřebnou, palebnou silou.
Tri-stíhač je podobě jako Vulture droid plně automatizovaná stíhačka, nepotřebující pilota. Přestože je oproti Vulture droidovi pomalejší a větší (tudíž platí za lepší cíl), představuje nebezpečí zejména pro pomalejší republikové stíhače ARC-170. Kulovitý mozek droida je mnohem sofistikovanější, než u Vulture droida a obepínají ho tři podpěrné paže, podle nichž dostal droid svůj název. K názvu droida jistě přispěly i tři nezávislé pomocné rakety, zajišťující pohyb stroje. Při souboji se může Tri-stíhač pochlubit třemi laserovými děly, středním laserovým kanónem, dále může nést 2-6 raket s Buzz Droidy a dalšími druhy střeliva.
Stíhač samozřejmě není vybaven hypermotorem, avšak energetický zdroj a vyspělý komunikační přijímač mu i přesto zajišťují obdivuhodný operační dolet. Design stíhače díky podpěrným pažím, pod jejíchž středem se ukrývá kulovité jádro, do značné míry připomíná bitevní loď Obchodní Federace.
Tri-stíhače se díky svým rychlým útokům, spojených s masivní střelbou, staly smrtícími oponenty republikových stíhaček mimo jiné i v kolosální bitvě nad Coruscantem, která uzavřela tři roky trvající éru klonových válek. Avšak ani nasazení těchto pozoruhodných strojů nedokázalo zvrátit výsledek bitvy, ve které se objevila řada daleko efektivnějších a letově schopnějších strojů, než byl právě Tri-stíhač. Možná právě proto se po skončení tohoto konfliktu, stejně jako samotný pojem klonové války, stal i tento stíhač minulostí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama