Tajemné setkání

17. března 2009 v 19:35 | Soulflyer |  Moje vlastní tvorba
Byla tichá noc. Einaradin ležel v posteli a přemýšlel kdy se asi setká s Irilin. Už to bylo pár měsíců co se setkal s Nikitou která mu pomohla na cestě. Vyrazili pátrat po Irilin a zatím tu sedí v tomhle nanicovatém městečku a čekají. Místo aby se rozjeli dál a pokračovali v hledání. Ale Nikita trvala aby tu zůstali. Podle informací co zjistila od obchodníků a cestovatelů by se měla Irilin nacházet někde v okolí.

Einaradin nebyl schopný usnout. Musel hodně přemýšlet a navíc se mu jít spát nechtělo. Zvedl se a vyšel ven z jejich ubytovny. jakmile vyrazil ze dveří tak ho pohladil příjemný vítr vanoucí od moře. Einaradin proto neodolal a vydal se dolů na písčitou pláž kde se posadil.

,,Kalimdor. Místo kde jsem se narodil... " Nebyl schopný přemýšlet dál. Irilin zabírala celou jeho mysl. Nedokázal myslet na nic jiného. Vlažný vítr mu připomínal irilinino pohlazení. Písek zahřátý posledním večerním sluncem mu připomínal její kůži. Hladkou na pohlazení a krásnou na pohled.

Einaradin se na chvíli zasnil. Vypadalo to jakoby seděl na pobřeží a zíral do prázdna. On měl ale před očima jeho drahou irilin kterou choval ve svém srdci. Po chvíli ale zmizela a před Einaradinem zůstaly jen mořské vlny. Po tváři mu stekla slza. Nedokázal se bránit smutku který ho trápil. Byl bez ní, jakoby sám uprostřed pustiny. Nedokázal své pocity chápat. Jen je vnímal. Nedokázal se jim ani bránit. Potřeboval Irilin.

Einaradina rozbolela hlava. Ze všeho přemýšlení a smutku. Lehnul si proto na písek a zavřel oči.

Najednou stál na malém můstku. Za ním se tyčila tmavá hora planoucí rudým ohněm. Einaradin se na ni podíval pozorněji a u malého otvoru v hoře přímo přrd sebou spatřil nějakou osobu. Einaradin se rozběhl jak mohl aby poznal kdo to je, nedoběhl ale včas a osoba zmizela uvnitř hory. Einaradin nahlédl do otvoru ve skále ale nic neviděl, šlápl a .....


.... padal šílenou rychlostí dlouhým tunelem vše bylo naplněné rudým ohněm který po chvíly vystřídal led a chlad. Padal dlouhou dobu až dopadl na dno ledové jeskyně. Byl celý zmrzlý a některé části oblečení měl pokryté ledem. Nedokázal to pochopit.

Uprostřed jeskyně stála Irilin. Byla přikována za ruce k ledové stěně a tvářila se velice smutně. Einaradin k ní přistoupil a uvolnil její pouta. Irilin chvíli stála nehybně na místě, potom ale zvedla svou hlavu a podívala se na Einaradina. Jak ho spatřila oběvil se jí na tváři úsměv a přistoupila k němu. On ale stál zmrzlý. Nemohl se hýbat, nic říct. Jakoby umrznul ale stále viděl. Irilin se ho dotkla a na místě doteku se Einaradinovi oteplilo. Cítil její přítomnosti a byl šťastný. Irilin se stále usmívala a přistoupila blíž. Objala ho kolem hrudi a přitiskla se k němu. Einaradin postupně roztával jako sníh. Velká část jeho těla se zahřála díky Irilin. Ta poté pozvedla hlavu a pohlédla mu do očí. Einaradin to opětoval a prolétla jím jiskra, jako nikdy předtím. Zároveň se mu v srdci rozhořel oheň a rozléval své blahodárné teplo do celého těla. Irilin to pocítila také. Stoupla si na špičky a políbila Einaradina. Jakmile Einaradin ochutnal její rty cítil se jako znovuzrozený. Nová životní síla mu proudila do každé části těla. Pocítil štěstí a blaho jaké už dlouho ne. Byl se svou Irilin. Všechny zlé myšlenky z něj odešly a on jen vnímal ten nádherný okamžik.Najednou se probudil. Viděl nad sebou Nikitu jak u něho klečí a říká :

,,Probuď se ty spáči!" slunce je už vysoko na obloze a ty tu ještě spíš." Potom se na něho usmála, vstala a šla směrem k molu. Einaradin se posadil. Škoda že to byl jen sen, pošeptal si pro sebe. Usmál se ale při myšlence na Irilin, ale najednou si uvědomil že má vlchké rty, jako by to byla skutečnost. Přejel prstem po rtu a skutečně. Zíral na Nikitu jak sedí na molu a máchá nohama v chladné ranní vodě. Měla na tváři tajemný úsměv a zasněně hleděla do vody. Einaradin zatřepal hlavou nad tou myšlenkou, vstal a šel si vzít do domku něco na snídani.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama