Ei - osudy se spojují

28. května 2009 v 15:15 | Soulflyer
V temné místnosti se pomalu otevírají dveře a vchází postava s neurčitou věcí opřenou o rameno. V okolí vládne ticho, které ruší jen hlasité oddechování dvou spících. To ovšem dlouho netrvá a jeden výdech se změní v chraptění a poté utichá. Postava přechází pomalu na druhou stranu postele a její boty těžce dopadají na podlahu. Druhý dech utichl a malý plamínek rozsvicuje lampu stojící na nočním stolku. Světlo osvítí postavu stojící již téměř u kraje postele. Je to mladá dívka s neurčitým výrazem ve tváři. Přes rameno má přehozený dlouhý meč, značně zakrvácený. Z postele na ni zírá obličej ženy ve středním věku.

,,Einako co se děje?" ptá se tiše žena.

,,Přišla jsem vykonat co musí být vykonáno." Odpověděla dívka hlasem zbaveným jakéhokoliv tónu. Naklonila se ke svojí matce a probodla jí srdce svým mečem. Ta zůstala nepohnutá a její hlava s vyděšeným výrazem v obličeji se sklopila na prsa. Dívka vytáhla meč a otřela čepel o povlečení. Poté se otočila a vyrazila z pokoje ven.

Po chvíli vešla do jiného pokoje, menšího než byl ten předchozí a jen s jednou, jednoduchou postelí. Rozsvítila lampu u postele a posadila se na vedle stojící židli. Na posteli spal její bratr, Einaradin, o pár roků mladší než je ona a mumlal si něco ze spaní. Natáhla k němu ruku a zakrvácenou rukavicí mu udělala na čele rudou čáru. Poté se zvedla, zhasla lampu a zmizela z pokoje. Cestou přes chodbu domu si uvědomovala co právě udělala. Musela se tomu ale postavit protože pocity si zakázala. Otevřela dveře směřující do ulice a vyšla ven před dům. Tam se otočila a přitiskla ruku na dveře. Zpod rukavice začalo proudit zlatavé světlo a vytvářet na dveřích podivný znak. Jakmile ho dokončila, otočila se a zmizela ve tmě. Na dveřích zářila jedinná paladinská runa.

,,Dům nečistých"


Ei běžela do lesa do jeskyně. Myslela si že z přívalu těchto pocitů zešílí, Za dnešní večer zlikvidovala celou populaci její rodné vesnice, všechny které znala, které milovala. V jeskyni stál nějaký stroj, nejspíš goblinského původu a s nespočtem páček a tlačítek. Ei používala jeskyni jako útočiště když byla malá. I těď tu chtěla utéct, utéct před realitou. Běžela jako o život s jedinný přáním. Změnit nepozměnitelné. Vběhla dovnitř do jeskyně a v záchvatu uprostrřed emocí ztratila vědomí, a spadla do neznámého stroje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama