Příběh - Elfkam

30. května 2009 v 15:02 | Soulflyer |  Moje vlastní tvorba
Elfkam, druid bojující ve zvířecích formách, je jako další člen tajemného společenství Stíny Temnot. Je jeden z našich nejlepších členů. Hojně přispívá do pokladnice a každého je připraven obohatit radou. Ovšem jeho původ je možná až příliž tajemný. Moc se totiž o něm neví, jelikož tráví spoustu času v Outlandu.
Jeho historie není moc známá, ale je jisté, že se zná s nejvýznamějšími postavami světa. Často býval viděn jak na gryfonech přelétal celé krajiny. jiní tvrdí že ho často vídali ještě před druhým příchodem plamenné legie. Často pobýval v Loarderonu a v Quel Thalasu. Ale to už je dávno. Abych si potvrdila klepy o něm, vyhledala jsem ho a zeptala jsem se ho na historii. Nebylo zase tak těžké ho najít, často totiž tráví čas procházkami v Terrokar forestu. Jen se tak prochází po krajině, někdy sám, jindy se svým přítelem Khadgarem, starým mágem. Zastihla jsem ho u jezera, i s jeho starým přítelem. Zrovna rozmlouvali o časech, kdy byl Khadgar Medívovým učedníkem. Opatrně jsem je oslovila a oni se po mě ohlédli. Elfkama jsem poznala hned, už podle jeho šedivé barvy kůže. Byl to Elf, vypadal ovšem jako mladý muž. Z jeho tváře prýštila vyzrálost ale zároveň i touha po vědění. Jeho společník byl stařík, mág s dlouhými vousy až po pás a tyrkysově modrou róbou. Kůže na jeho obličeji byla zvrásněná, ovšem podivným způsobem, jakoby ho někdo vysušil. Pozdravila jsem ho i Elfkama. Pokynuli, abych se posadila k nim.
Sedla jsem si a začala se Elfkama vyptávat na pravdu o jeho minulosti. On sklonil hlavu jako by přemýšlel a začal vyprávět. jeho příběh byl dlouhý a pro obyčejného člověka nepochopitelný. Pochytila jsem jen že kdysi byl členem Tajného řádu Strážci Tirisfalu, kteří chránili království před démony. Vyprávěl o Šíleném Strážci tajemství Medivovi, který začal vybíjet ostatní členy řádu. Jeho společník jen se smutnou tváří přikyvoval. Elfkam vypravoval o své cestě na sever do Loarderonu, kde začali řádit nemrtví. Vyprávěl o dobrém Medivovi a o jeho pomoci národům. Vyprávěl o putování orků na Kalimdor, o Bitvě u Stromu Světa, o založení Hordy. Potom vyprávěl o Sobě a o svých cestách po Azerothu.
Zeptala jsem se ho kolik je mu let. Jeho odpověď mě ale zarazila. 984 roků. Vyprávěl i o svém bratru Einaradinovi. Vyprávěl o založení Stínů Temnot a o prvním dnu kdy uviděl Irilin. Vyprávěr o Boji se svým bratrem kvůli její lásce. Vyprávěl o svojí prohře. Vyprávěl o kómatu ve kterém prospal 150 let. A o svém návratu po bratrově smrti.
Jeho příběh mě zarazil. Podle jeho vyprávění prožil nejdůležitější události za posledních 900 let. Nyní se připravuje na další cestování. Třeba ho pak někdy zase potkám.
Aegwyn, průzkumnice Stínů Temnot
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama