(33) Medraen

7. srpna 2009 v 21:23 | Soulflyer |  Moje vlastní tvorba
Mladý kouzelník v dlouhé šedivé róbě zrovna pomalu, opíraje se o dřevěnou hůl, stoupal po kamenité cestě obklopené ostnatými keři na malý kopec. Byl velmi unavený a jeho plášť byl ošoupaný. Konečně, jakoby po nekonečném výstupu se posadil na vrcholku a zíral do údolí před ssebou. Tento kopec byl počátkem země nazvané Tanaris, pouštní krajiny poseté skalisky. Jeho mistr ho před pár dny vyslal na cestu ze Stromwindu. Jako potulný učitel magie procestoval celý svět a měl mnoho učedníků. Ale jeho předchozí, Einaradin se mu zdál něčím zvláštní a vyjimečný. Poté co Einaradin odešel za svým cílem se mistr vydal do Stormwindu a tam přijal jako učedníka Medraena, netrvalo dlouho a mistr začal být nervózní, zavolal si Medraena a pověděl mu o Einaradinovi i o jeho cílech. Medraen mu pečlivě naslouchal a když se to dozvěděl, nedokázal tajit překvapení. Einaradin se honil za jeho ztracenou láskou, Irilin. Poté mu mistr řekl že cítí nebezpečí a velký smutek z jeho bývalého studenta, proto poslal Medraena aby Einaradina vypátral a zjistil co se děje. Mistr věděl jen to že žal jeho ztraceného studenta vychází z Tanarisu, země daleko na jihu Kalimdoru, krutá vyprahlá krajina bičovaná písečnými bouřemi.

Medraen si shodil kápi a rozhlédl se směrem k jeho cíli, Goblinímu městu Gadzegalanu, hlavnímu městu společnosti Steamwheedle cartel. Tam někde v dáli je jeho cíl, Einaradin. Medraenovi bylo 21 let, ale náhodný kolemjdoucí by ho označil za mnohem staršího. Dlouhé šedé vlasy měl stáhnuté do ohonu na zádech a pár pramínků co unikly svazujícímu vězení mu vlály okolo obličeje. Tvář měl zarostlou krátkými šedivými vousy a sem tam prosvítala nějaká ta vráska. Byla to častá nemoc kouzelníků, způsobená depresí z velkého množství magické energie. Barví vlasy a vousy do šeda, jinak naštěstí není nebezpečná. Medraen se napil ze svého vaku na vodu a spěšným krokem vyrazil.

Cesta nebyla zrovna příjemná, Prázdná pustina plná žhavého slunce a horkého písku. Medraena naštěstí chránil jeho dlouhý plášť s kápí přes hlavu. Nakonec se k večeru oběvil před branou Gadzegalanu a stráže ho pustily s podivným úšklebkem dovnitř. Medraen cítil silné napětí a něco špatného, co se mělo stát. Město bylo tiše a na tvářích obyvatel bylo možné spatřit zmatení a občas i zlost. Jedinný zvuk v okolí kromě stálých poryvů větru byl křik z hospody a bušení na dveře. Medraen se šel podívat co se děje a spatřil skupinu místních obyvatel bušících na dveře jednoho pokoje a vykřikujíce výhružky. Medraen spěchal zjistit co se děje ale nestihl dorait v čas a banda s vřískotem vpadla do rozpadajících se dveří. V pokoji stála pouze jedinná osoba- mladá dívka s velkým mečem. Rozzuřená skupinka se na ni ihned vrhla a nedbala jejích slov. Dívka se bránila ale zanedlouho upustila meč a snažila se rukama zakrýt obličej před sprškou neustále dopadajících ran. Nedlouho poté ale klesla k zemi kde banda pokračovala v kopaní a bodání noži. Nakonec se zlostnými výkřiky zdemolovali vybavení místnosti a rozzuření vyšli ven do ulic. Medraen přispěchal k dívce a urychleně šeptal léčivé zaklínadlo avšak dívka ho chytla za ruku a z ze zakrvácených úst se jí vydralo:

,,Nech to..ho už je poz..d..ě." a s křečovitou bolestí pokračovala: ,,Dej to Ein..ara..di..n.ovi." A zvedla k Medraenovi Ruku ze které visel lesklý zlatý řetízek. Medraen ho od ní převzal a po tváři mu stekla slza. Dívka se usmála a naposledy vydechla. Medraen klečel na zemi několik dlouhých minut bez schopnosti pochopit co se stalo. Poté se zvedl a vyšel z místnosti na vzduch ven. V gadzegalanu se hodně sešeřilo a žhavé slunce vystřídal velký chladný měsíc zářící jako lucerna noční oblohy. Medraen vstřebával informace. Před chvílí mu zemřela u noho dívka a on ji už nemohl zachránit, dívka která se nejspíš znala s Einaradinem a dala mu pro něj něco. Medraen zavadil pohledem o ruku která byla pořád stisknutá v kžeči, a v ní se lesknul zlatý řetízek. Medraen povolil sevření a zvedl ruku aby si ho mohl lépe prohlédnout. Byl to medailonek z tepaného zlata na řetízku. Byl zdobený různými ornamenty z nichž na jedné straně vévodila velká tlapa nějaké šelmy a na druhé Luk se šípem. Medraen ho otevřel a přečetl dvě vyražené jména, každé na jedné straně zlatého plátku. Einaradin a Irilin ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama