Smaragdový sen

23. srpna 2009 v 17:45 | Soulflyer |  Moje vlastní tvorba
Einaradin prchal uličkami Darnassus před strážemi a kněžkami, které po něm metaly svazující a omračující kouzla. Snažil se všemu vyhnout, přeskakoval vodní příkopy a mizel mezi keři a stěnami domů. Doufal že obranu města zaměstnal natolik aby nepronásledovala jeho dva chráněnce, podivnou mluvící kočku a kněžku Neige. Ale to nebyl jeho jedinný cíl, doufal že na sebe naláká co největší počet obyvatel tohoto města aby mohl začít jeho pravý plán, plán jak vyhladit darnassus.

Zrovna běřel po střeše aukčního domu když ho zasáhlo svazující kouzlo. Jeho síla odhodila Einaradina ze střechy a on tvrdě dopadl do vodního kanálu. V tu chvíli ho omotaly kořeny rostlin jako tlusté provazy, a zbavili ho pohybu.

,,Pohleďte, špína a urážka elfů se teď válí v blátě!" vyštěkl hrdý ženský hlas a Einaradin uviděl vysokou elfku v bílé říze jak k němu kráčí a ukazuje na něj prstem. Tyrande...

,,Hrdost elfů jako vždy nezná mezí. Vaše přivítání se mi nezamlouvá, Tyrande." Elfka pohrdavě pohodila hlavou když zaslechla své jméno. Einaradin využil chvíle kdy se díky Tyrandině zmatenosti povolily kořeny které ho vázaly a zašmátral v kapse pro lahvičku toho, co si připravil pro tuhle chvíli. Povolil uzávěr a zahlédl unikající páru z míst kde měla být lahvička. pousmál se, protože část jeho úkolu byla dokončena. Okolo stojící elfové se začali hroutit k zemi a Tyrande se k nim přidala. Plyn který Einaradin vypustil byla zvláštní uspávací látka která působila jen na noční elfy a uvedla je do několikatiminutového spánku. Einaradina tlačil čas, musel se dostat do podzemního brlohu druidů, kde spali ve Smaragdovém snu, což byla dimenze dračího aspekta Ysery, a kde druidové pečovali o její zahrady. Einaradin prchal prázdnými ulicemi a sem tam přeskočil nějakého elfa ležícího mu v cestě.

Konečně tam dorazil, obrovský strom obvěšený lucernami s malým vstupem ve spodní části kmene. Einaradin tam vběhnul a po točitých schodech sestupoval do nitra země. Dole se mezi kořeny stromu skrývali dlouhé chodby plné buněk, které stály u stěn a ve kterých spali druidové svým starodávným spánkem. Musí najít nějakou volnou, než bude pozdě. Jedině ve Smaragdovém snu bude natolik svobodný aby přesvědčil všechny druidy k boji proti Elunne. V jiné dimenzi, mimo její dosah. Zrovna běžel dlouhou chodbou, když si na jejím konci všiml prázdné buńky pro druidy. Doběhl k jejímu okraji a opřel se o vyčnívající kořen. Pokud vejde dovnitř, už nikdy nebude jako dřív. magie druidů ho změní natolik že možná ztratí vzpomínky, pojem o čase, nebo celou svoji duši. Einaradinovi probleskla hlavou vzpomínka na umírající Irilin v jeho náručí a nemusel se rozhodovat dál.

,,Jsem asi úplný blázen" řekl si pro sebe a zavřel za sebou poklop Smaragdového snu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama