Minecraft

1. srpna 2013 v 1:26 | Medraen Soulflyer |  Moje recenze

Jen málokdo neslyšel o veleúspěšné hře Minecraft. Jedná se o jednu z nejhranějších her dnešní doby, s více než 12-ti miliony prodaných kopií. Za tímto obrovským úspěchem stojí řada věcí, například nízká cena hry, snadná dostupnost, nenáročnost, a téměř neomezená škála možností, které jsou ve hře dostupné.

Podívejme se přímo na hru. Grafická stránka a zpracování nejsou nijak působivé, ale vše vynahrazuje plně otevřený svět, který můžete jakkoli měnit, přestavovat, cokoli co se vám nelíbí můžete zbourat, cokoli co žije můžete zabít, rozkuchat a zpracovat. Ale není vždy výhodné zvíře zabít, takovéhle ovce ostříháte pomocí nůžek aby jste získali vlnu, kterou můžete následně obarvit na jednu z mnoha dostupných barev. Nedávno do hry přibyli koně a další kopytníci, které můžete zkrotit, osedlat, a následně využít k rychlé přepravě po světě (Inu s prasaty to jde taktéž). Svět je stvořený z kostek, které můžete vytěžit pomocí řady různých nástrojů které vyrobíte, a tyto nástroje (Sekera, krumpáč, motyka, lopata, atd...) můžete dále vylepšovat, či očarovávat, čímž zvýšíte jejich efektivitu, či výdrž.


Tato hra disponuje několika různými režimy hry. V režimu Survival je vaším úkolem přežít ve více či méně nepřátelském světě (obtížnost si lze nastavit v menu hry), je třeba dávat pozor na ukazatel jídla, jelikož když jste hladoví tak se vám nedoplňují životy a po čase můžete i zemřít na vyhladovění. Také je třeba dávat pozor na pády z výšky, které vám mohou ublížit, či způsobit vaši smrt. Pokud v tomto herním režimu zemřete, ztratíte všechny věci, které jste v tu chvíli měli v inventáří, a oběvíte se buď na spawnu, což je místo kde jste se oběvili poprvé při startu herního světa, nebo na místě, na kterém jste se naposledy vyspali (ve hře si můžete "postavit" postel, ve které lze rychle přeskočit noc). Další režim se jmenuje Hardcore. Tento režim je téměř stejný jako survival, ale s jedním podstatným rozdílem. Pokud zemřete, tak je to natrvalo a svět končí. V režimu Creative jste naopak nesmrtelým "bohem" schopným létat a vlastníte kompletní sadu všech předmětů ve hře, což velmi usnadňuje stavbu budov, jeskyní, dungeonů, či celou přetvářku krajiny.

Singleplayer je u této hry velmi zábavný, ale pravou závislost naleznete v multiplayeru který můžete hrát jak s kamarády na vlastním serveru, tak se můžete připojit na server velký s desítkami až stovkami hráčů. Serverů je velmi velké množství a každý si může vybrat zda ho baví více PVP (Player versus Player) servery, na který hráči navzájem soupeří, zabíjejí se a mohou obléhat své hrady a pevnosti, nebo klasické servery zaměřené na PVE (Player versus Enviroment), kde hráči spolupracují ve snaze vybudovat ty nejlepší stavby. Jako poslední typ zmíním RP servery (RolePlaying) kde se mohou hráči stát například mocnými válečníky, či tupými vidláky obhospodařující pole svých pánů. Vše je jen věcí fantazie a kreativity.

Na Minecraft vychází ohromné množství modů a různých balíčků s novými texturami. Není tedy vzácné, že si uživatelé svoji hru vylepšují novým vzhledem, vyšším rozlišením textur, novými modely, atd... Možností, jak si upravit hru je velká spousta a velké množství z dostupných modifikací mohou tuto hru vylepšit, či pozměnit aby lépe zapadala do jiné éry, či se podobala nějakému známému sci-fi či fantasy.

Pokud bych chtěl vše shrnout a podtrhnout, tak Minecraft je skvělá hra rozvíjející vaši kreativitu, a skvěle zahání nudu na dlouhé hodiny. Téměř neomezené možnosti vás budou nutit hrát hru pořád znova a znova, vždy v jiném světě, na jiném serveru, či s dalšími přátely. Hru Minecraft doporučuji pro všechny uživatele, a přeji vám mnoho úspěchů při stavbě vlastního vysněného sídla.

Verdikt:
Unikátní, kreativní hra která zažene nudu na dlouhé hodiny.
+++ Totálně zničitelný/přestavitelný svět ve kterém můžete dělat téměř vše.
- Někomu nesedne kostkovaná grafika z počátku éry 3d, nelze osedlat jiného hráče :D

Plnou oficiální verzi hry můžete získat na této stránce: https://minecraft.net/
Bezplatnou, ale oficiálně nepodporovanou verzi hry získáte zde: http://uloz.to/hledej?type=ratings__desc&redir=0&q=minecraft

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lpsmesto lpsmesto | E-mail | 1. srpna 2013 v 16:38 | Reagovat

já hraju taky minecraft 1.6(exe)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama