Star Wars - The Old Republic

2. srpna 2013 v 20:51 | Medraen Soulflyer |  Moje recenze
Před dávnými časy v předaleké galaxii...

I takto může začínat vaše dobrodružství v MMORPG SWTOR (Star Wars - The Old Republic), ve druhém masivním multiplayerovém RPG s tematikou hvězdných válek. Tato hra je už nějaký pátek na světě, a od doby svého vydání ušla pěkný kus cesty. Přešla z režimu měsíčních plateb na free-to-play režim, takže už nemusíte nutně platit za herní zážitek, a celou hrou můžete projít aniž by jste do ní vrazili byť jen jedinný cent. Já jsem ve světě hvězdných válek pobýval zhruba 3 měsíce po vydání, takže se s vámi podělím o svoje zážitky z toho období.


Pokud jste hráli nějaké MMORPG, budete v této hře jako doma. Klasický systém Vezmi quest - zabij támhle to - přijď si pro odměnu funguje skvěle, přesně tak jak bychom to na takový titul čekali. Jednou z inovací je například přenosný holoprojektor, pomocí kterého můžete postavám NPC "zavolat" místo abyjste byli nuceni k nim dojít. Na odměně, případném následujícím úkolu se tak můžete domluvit na dálku a odměnu si necháte poslat poštou. Ve hře také potkáte různé "mounty" (Speedery, vznášedla atd..) které se vám po odemčení určitého levelu odemknou a můžete je využívat k rychlejší přepravě z místa na místo. Spousta věcí je například podobná WoWu, a bylo by tudíž zbytečné vypisovat všechny náležitosti klasického MMORPG. Je důležité poznamenat, že SWTOR je příběhové rpg, které bude hráče provádět často až příliž stísněnými koridory, kam se nejspíš už nikdy nevrátí.

My jsme ale v univerzu Hvězdných Válek! Tedy... spíše pár tisíc let než se objevil Dart Vader a začal svou šestidílnou filmovou ságu. Takže i přes, řekněme prehistorické zasazení uvidíte vše co v hvězdných válkách vidět chcete ... Zlé a mocné impérium, dobrou mírumilovnou republiku, obrovské vesmírné stanice, rychlé stíhačky, bounty huntery, pašeráky, a samozdřejmě nemohou chybět svištící lasery a světelné meče znepřátelených sithů a rytířů jedi. Hra je zasazena ve studené válce mezi republikou a sithským impériem někde v nekonečném univerzu hvězdných válek na známých i neznámích planetách. Mimo principy klasických mmo jako wow, lineage, aion, nebo třeba riftů, přidává hra nové prvky jako jsou například vesmírné bitvy, kdy na svém mocném korábu (který získáte někdy okolo levelu 20) šíříte skázu mezi jednotkami republiky či impéria, záleží na vaše zařazení. Nechybí zde klasická aukce, dungeony, ani velké raidy. Je zde prezentován nový systém craftování, kdy si vybíráte schopnosti ne vás, ale vašich členů posádky (ano cestou nasbíráte celou sebranku pomocníků, kteří pro vás budou makat dokud jim nesedřete kůži... a navíc vám mohou pomáhat i přímo v boji jako peti!) takže zatímco vy budete zabíjet epického bosse, vaši poskoci pro vás natěží jakékoli suroviny potřebujete, a následně jsou schopni i vyrobit zbraně, výbavu, nebo jakési ty potiony.


Grafika ve hře je milá, uhlazená a perfektně navodí atmosféru univerza Hvězdných Válek. Lehce komixový styl hře neublížil, naopak se mi líbil a společně s perfektními animacemi dotvářel až filmové bojové orgie, kdy každý souboj s nepřítelem byl výzvou. Znovu a znovu jsem se pozoroval jak slintám nad vizuálními efekty při každém přeletu světelného meče.


Celkově se mi hra líbila, a až na malé drobnosti, které vyjmenuji v závěrečném hodnocení byla super. U hry jsem vydržel zhruba 3 měsíce, a poté jsme se s mými přáteli vrátili zpátky k WoWu. Inu, stará láska nerezaví. Co se týče aktuálního free to play modelu, mohu hodnotit pouze podle informací, které nabízí samotná stránka hry. Pro mne je hlavně útrpné omezení PVP arén, dungeonů a vesmírných bitev. Proto vím že bych ve free to play režimu dlouho nevydržel, ale někteří hráči si projdou příběh kampaně za každou postavu a online obsah je nezajímá... v tom případě stahujte a užijte si slabší pokračování KOTORu.

Verdikt:

Zajímavý hybrid mezi SP a MMO hrou, který utrpěl na přílišném stereotypu a nedostatku obsahu v late-game.

+++ Grafika, animace, příběh postav, klasický mmo systém, vesmírné bitvy, free to play singleplayer.
--- Lineární lokace, nedostatek obsahu, málo svobody činnosti, ve vesmíru nelze ovládat směr letu, fail MMO free to play režim.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Realiz™ Realiz™ | Web | 3. srpna 2013 v 17:35 | Reagovat

Ahoj, zajímavý článek :-) ... Líbí se mi tu :D ;-)

Můj blog:

http://moje-povidky-v.blog.cz/

Měj se krásně 8-)

2 es ef es ef | Web | 3. srpna 2013 v 23:06 | Reagovat

Vypadá to fajn, ale já raději Lineage 2. :D

3 Eliss Eliss | 12. srpna 2013 v 13:38 | Reagovat

dobrá recenze :)
vzhledem k tomu, že jsem Star Wars nadšenec, tak jsem byla na téhle hře "maličko" závislá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama